Girls' Corner

You're special!

Accesorii de nelipsit pentru 2009

Distribuiţi
    *Crazy.You*
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 36
    Data de inscriere : 18/01/2009

Accesorii de nelipsit pentru 2009

Mesaj  *Crazy.You* la data de Mier Ian 28, 2009 6:11 pm

Un accesoriu bine asortat si in trend poate transforma orice tinuta banala intr-una moderna.

De aceea, orice femeie trebuie sa aiba grija ce accesorii poarta si, mai ales, daca vrea sa fie in pas cu moda, care sunt accesorile pentru sesonul ce urmeaza.

Pangliga din par, in genul Alice in Tara Minunilor, va fi un accesoriu de nelipsit pentru anul acesta. La capitolul par, se merge in general pe un stil de "copilita", neincarcat, iar coafura trebuie sa fie subliniata de cordeluta, panglica sau esarfa.

In 2008 vedete precum Alexa Chung si Kelly Osborne au fost printre putinele persoane care si-au purtat parul in acest stil, accesorizat de panglica.

Doamnele au avut intotdeauna o problema cu gentile, o problema legata de capacitatea unei genti de a tine cat mai multe lucruri.

Dar acum asta nu mai reprezinta un minus, pentru ca pentru 2009 se poarta gentile de dimensiuni foarte mari.

Atat designerii de strada, cat si cei de elita, aduc ca trend pentru anul acesta gentile care sa raspunda nevoii de utilitate a unei femei. Purtate pe strada, la shopping, in timpul zilei sau seara, in oras sau la cina, gentile "supraponderate" sunt in trend.

Dupa cum se astepta, personajul lui Sarah Jessica Parker , Carrie Bradshaw, este in continuare un trendsetter: corsajul (buchetul de flori) este la moda.

Actrita Sex and the City este prima care a purtat un corsaj remarcabil pentru anul 2008 si se pare ca acesta este unul dintre accesorile de nelipsit pentru 2009.

Designerii spun ca poti sa porti corsajul fie ca Bradshaw - aplicat pe o rochie, fie pe o caciula sau chiar pe o panglica de par, chiar si pe o geanta.

Un alt gen de accesorii prescrise pentru 2009 sunt accesoriile foarte mari. Coliere, lantisoare cu pandantive foarte mari, bratari si chiar brose sunt accesoriile viitorului. Sfatul designerilor: daca poti bratari late, poarta cat mai multe!

Toata lumea, de la Jennifer Lopez pana la Drew Barrymore, a fost vazuta purtand astfel de accesorii. Dar, daca mergi pe o linie incarcata de accesorii voluminoase, trebuie sa ai grija ca tinuta sa fie cat mai simplista, deasemenea si parul si machiajul trebuie limitate la minimum.

Un alt trendsetter pentru 2009 este Kate Moss . Modelul, care a lansat mai multe linii vestimentare, a anuntat ca isi extinde businessul si in directia accesoriilor.

Rezumand, accesoriile de nelipsit pentru 2009 sunt cordelutele, panglicile, bentilete; gentile voluminoase, corsajul si bijuteriile foarte mari ( brose, bratari, pandantive, etc.).

You're the voice I hear inside my head
    The reason that I'm singin'
    I need to find you,
    I gotta find you

Freya
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 103
    Data de inscriere : 18/01/2009

Re: Accesorii de nelipsit pentru 2009

Mesaj  Freya la data de Vin Ian 30, 2009 6:42 pm

mmm...Cordelutele imi plac foarte mult! Sunt si frumoase, si practice. Mai ales la scoala..Te ajuta sa nu iti intre parul in ochi si esti si on.
    Cat despre genti...nu imi plac lucrurile prea MARI.Cred xa raman la dimensiunile normale.
    over~used
    Integrated
    Integrated

Numarul mesajelor : 51
    Varsta : 26
    Data de inscriere : 01/02/2009

Mesaj  over~used la data de Dum Feb 01, 2009 10:47 am

mereu iau multe lucruri dupa mine, deci o geanta mare imi e chiar necesara. cat dfespre brose, prefer sa fie cat mai discrete

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Mar Oct 16, 2018 2:56 pm