Girls' Corner

You're special!

Recomandari

Distribuiţi
    Freya
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 103
    Data de inscriere : 18/01/2009

Recomandari

Mesaj  Freya la data de Mier Ian 28, 2009 6:29 pm

Ce carti ne recomandati?

Eu va recomand Panza de Paianjen-Cella Serghi

"Orice fiinta care-a avut puterea sa-si urmareasca, cu ochi lucizi si uimiti, propria devenire, orice femeie care macar o clipa s-a simtit incorsetata de conditia sa stramba intr-o lume care nu mai are puterea sa-si asume raspunderile iubirii implinite se poate recunoaste in povestea superba de viata si de dragoste fara odihna a Dianei Slavu. "

ZiMMoh
    Little Girl
    Little Girl

Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 01/02/2009

Re: Recomandari

Mesaj  ZiMMoh la data de Dum Feb 01, 2009 2:52 pm

Hmm.. Eu am vazut intr'o revista cartea "Amurg" si..culmea peste cateva zile o prietena si'o cumparase. Very Happy Am citit'o evident si nu m'am putut opri numai la ea. desi celelalte volume nu au fost publicate in romania, le'am luat de pe net si le'am citit in engleza. S'a facut si film dupa prima carte si e genial. Acum cartea a devenit tot mai populara poate si din cauza filmului. Oricum un sfat: Cititi mai intai cartea si apoi uitativa la film:D.
    nu vreau sa va zic despre ce e.. bine e de dragoste .. cu vampiri si alea alea Like a Star @ heaven
    Bianca.
    Little Girl
    Little Girl

Numarul mesajelor : 15

Mesaj  Bianca. la data de Dum Feb 01, 2009 6:51 pm

zimmoh...toata lumea stie de toaleta[twilight]
    over~used
    Integrated
    Integrated

Numarul mesajelor : 51
    Varsta : 26

Mesaj  over~used la data de Joi Feb 05, 2009 4:20 pm

ieri am terminat "Diavolul si domnisoara Prym", de Coelho.
    scopul autorului, la fel ca si cel al personajului numit in carte Strainul este sa demonstreze ca toti oamenii sunt in acelasi timp buni si rai, ca Binele si Raul coexista, iar intamplarile ce ti se petrec tie ca persoana nu au nicio legatura cu faptele bune sau rele pe care le-ai facut, ci totul e la mana hazardului. Dumnezeu e multumit de tine si de alegerile tale daca tu esti fericit in urma acelor optiuni facute. Cum nu exista doar oameni buni sau doar oameni rai, o categorisire a persoanelor se poate face doar temporar, in functie de puterea de stapanire in fata unei ispite care te intampina la un moment dat.
    "Istoria unui om este istoria întregii omeniri. Istoria unui sat este istoria oricărui loc de pe pământ. Binele seamănă perfect cu răul şi răul scoate la iveală ce e bun în om. Îngerului păzitor i se întâmplă uneori să adoarmă, spre bucuria diavolului păzitor."
    do0olshe
    Little Girl
    Little Girl

Numarul mesajelor : 4
    Data de inscriere : 09/06/2009

Mesaj  do0olshe la data de Mar Iun 09, 2009 8:55 pm

cititi veronika sa hotarat sa moara - coelho :> e frum

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Mier Noi 14, 2018 11:39 pm